Ajalugu elustub taas Narvas 11. november 2013

16. novembril kell 15:00 toimub Narva linnuse territooriumil iga-aastane 1700. aasta lahingu rekonstruktsioon, millest võtab osa ka Kolme Krooni Klubi.
Laupäeval, 16. novembril meenutab SA Narva Muuseum juba 10. korda toimuva ajaloofestivaliga üht tähtsamat Põhjasõja lahingut, mille käigus noore Rootsi kuninga Karl XII kurnatud 11000- meheline armee ründas ja võitis 1700.aasta hilissügisel otsustavalt ligi neljakordse arvulise ülekaaluga vene vägesid, mis olid kolm kuud Narva kindlust piiranud.

Ajaloofestivali tipphetkeks on kell 15.00 toimuv lahingu rekonstruktsioon Narva Hermanni linnuse läänehoovis, mille käigus sõjaajaloo klubide liikmed Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast, Soomest ja Rootsist demonstreerivad Põhjasõja aegseid mundreid, relvastust ja lahingutaktikat.

Kell 10.00-16.00 on külastajatele avatud Põhjaõu ühes meistrikodade ja töötubadega, külalistena on kohal Ukraina Kultuurikeskuse meistrid, kes õpetavad, kuidas oma kätega paberit valmistada. Samuti on võimalus proovida kalligraafiameistri juhendamisel kirjutamist sule ja isetehtud tindiga.

Sissepääs tasuta!


Pildil: Rainer Lapsanit, Villu Jõemets, Sergei Šamenkov, Aleksandr Stantsik
Foto: Narva Postiljon 03.09.2009

Kommentaarid: 2

  • xLPWsJpn 31. mai

    qRYwadThLunzc

  • NxmacZnz 31. mai

    ICumaqvjdzF

Lisa kommentaar

Email again: